ANTALYA DÖŞEMEALTI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇEN'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇEN'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

Saygıdeğer Meslektaşlarım!

 

          Öğretmenlik mesleği, sadece bilgi aktarmak değildir. Öğretmenlik, sevgi ve fedakârlık, kişinin aklını,   ruhunu ve iç benliğini beslemek suretiyle, öğrencileri hayata en iyi şekilde hazırlamaktır. Büyük Önder Atatürk´ün en çok fedakârlık isteyen meslek olarak nitelediği öğretmenlik, manevi yönüyle en büyük tatminin yaşandığı kutsal bir görevdir.

 

          Eğitime verilecek değer, öğretmenlerin yetiştirilmesine ve geliştirilmesine gösterilecek önem, öğretmenin statüsünün yükseltilmesine gösterilecek hassasiyet, demokrasinin geliştirilmesinin en akılcı yoludur.

 

          Bir toplumun mühendisi durumundaki öğretmenlerin,   diğer meslek gruplarından farklı olarak bir ayrıcalıkları vardır; o da malzemelerinin insan olmasıdır.    Öğrencilerimizin akılcı,   bilimsel,   araştıran, öğrenmek isteyen, bilgiye ulaşabilen,   paylaşımcı,   iletişim becerisine sahip,   ileri teknolojiyi kullanabilen,  tamamen bilgiyle donanmış bireyler olarak yetişmeleri çok önemlidir.   

 

          En büyük düşmanımız olan cehaletin yok edilmesi siz öğretmenlerinizin en temel ve en kutsal görevidir. Öğretmen olarak bu bilinç ve sorumlulukla yurdun her köşesinde ve ilçemizde aydınlatma görevlerini yılmadan usanmadan yerine getirmektesiniz.

 

          Değerli Öğretmen Arkadaşlarım!

 

          Sizlerin özverili çabasıyla bugünlere geldiğimiz gibi, aydınlık yarınlara da yine siz öğretmenlerimizin bu uğurda bir ömür boyu sürdürecekleri çabayla ulaşacağımızın bilincindeyiz.

 

            Bu vesile ile; Şehit olmuş ve ebediyete inkikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

          Bu duygu ve düşüncelerle, yurdun dört bir yanında aydınlanma görevini fedakârca yürüten öğretmenlerimizin ve sizlerin "24 Kasım Öğretmenler Günü" nü kutluyor, hepinize saygı ve sevgiler sunuyorum.                            

 

 

 

Süleyman GÖKÇEN

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Yeniköy Mahallesi Atatürk Caddesi 5. Sokak Döşemealtı Antalya 07190 Türkiye Müdürlüğümüze Ulaşım için Kullanabileceğiniz Toplu Taşıma Araç Numaraları D15A DC15 86 85 84 - 0 242 421 39 49 0 242 421 39 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.